W Dolsku grasują kłusownicy. Z Dolskiego Wielkiego wyłowiono dwie sieci

poniedziałek, 12 grudnia 2022, 16:01

Dwie sieci o łącznej długości 0,5 km wyłowili z Jeziora Dolskiego Wielkiego członkowie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Śremskiego oraz Państwowej Straży Rybackiej. Mimo kilkugodzinnej obserwacji, kłusownicy nie pojawili się na miejscu.

fot. Okręg PZW Poznań

50 kilogramów ryb różnych gatunków znajdowało się w sieciach nielegalnie rozstawionych na Jeziorze Dolskim Wielkim w Dolsku. O działalności kłusowników służby poinformowali wędkarze. To właśnie oni w czwartek, 8 grudnia odkryli nieoznaczone sieci rybackie.

Po dotarciu nad wodę podjęto wonton o łącznej długości około 200 metrów. Ryby, które wyciągnięto z sieci, były w dobrej kondycji. Po ich wyplątaniu została im zwrócona wolność.Po zmierzchu przy kolejnej kontroli tego samego akwenu natrafiono na drugą siatkę. Wonton został podjęty po trzy godzinnej obserwacji, którą przeprowadzono wspólnie z Państwową Strażą Rybacką. Po wyciągnięciu sieci okazało się, że ma ona długość prawie 300 metrów. Ryby również i tym razem wróciły do wody.

informuje Okręg PZW Poznań

Kilkugodzinna obserwacja łowiska nie przyniosła efektów. Kłusownicy nie pojawili się na miejscu. Strażnicy zabezpieczyli łącznie 500 metrów sieci. Ryby, które się w nie złapały zostały wypuszczone na wolność. Było to 12 sandacza, 10kg szczupaka, 15 kg suma, 10 kg leszcza oraz mniejsze ilości linów i karasi.