Został zatrzymany na terenie Niemiec. Mieszkaniec gminy Dolsk był poszukiwany od lat

poniedziałek, 12 grudnia 2022, 13:58

Był poszukiwany od 8 lat. 51-letni mieszkaniec gminy Dolsk lata temu został skazany za oszustwa i kradzieże, jednak unikał wymiaru sprawiedliwości. Pod koniec 2014 roku za mężczyzną wydany został pierwszy list gończy, a 4 lata temu Europejski Nakaz Aresztowania. 51-latek wpadł niedawno na terenie Niemiec.

Prawię dekadę temu 51-letni mieszkaniec gminy Dolsk został skazany za oszustwo. Mimo wyroku nie stawił się w zakładzie karnym. W listopadzie 2014 roku sąd wydał za nim pierwszy list gończy.

Mężczyzna został skazany za oszustwo na karę półtora roku pozbawienia wolności i nie stawiał się do aresztu. Pod koniec grudnia 2014 roku sąd wydał kolejny list gończy, ponieważ mieszkaniec gminy Dolsk został skazany na karę 3 lat więzienia za kolejne oszustwo i cały czas ukrywał się, aby uniknąć kary. W 2015 roku sąd wydał za skazanym oszustem jeszcze trzy listy gończe. Mężczyzna został skazany za kolejne dwa oszustwa i jedną kradzież.

podinsp. Ewa Kasińska, KPP w Śremie

4 lata temu śremscy kryminalni ustalili, że poszukiwany ukrywa się on poza granicami Polski. W związku z takimi ustaleniami sąd w listopadzie 2018 roku wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Ostatecznie, 51-latka zatrzymała niemiecka Policja i pod koniec listopada 2022 roku przekazała go do Polski. Oszust, w jednym z aresztów, rozpoczął już odbywanie swojej kary pozbawienia wolności, w wymiarze 6 lat i 7 miesięcy.