Trwa „Weekend cudów”. Szlachetna Paczka trafi do 33 rodzin

sobota, 10 grudnia 2022, 13:44

Dziś i jutro trwa „Weekend Cudów”. Te wszystkie cuda dzieją się dzięki wolontariuszom i darczyńcom Szlachetnej Paczki. Akcja Stowarzyszenia „Wiosna” jest prowadzona od 2001 roku. Tym razem w regionie pomoc otrzymają 33 rodziny.

W Śremie akcję koordynuje grupa osiemnastu wolontariuszy z Joanną Rozmiarek na czele. To już siódma odsłona Szlachetnej Paczki w regionie. Swoim zasięgiem objęła cały powiat śremski i sąsiednią gminę Zaniemyśl. Paczkę wspomagają żołnierze 124. Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie oraz ochotnicy z jednostek OSP w Śremie i Chrząstowie. Magazyn mieści się w tym roku w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie przy ulicy Poznańskiej. To właśnie tam trafiają wszystkie paczki od darczyńców.

W tym roku Szlachetna Paczka objęła pomocą 33 rodziny. Potrzebujący wskazywali trzy podstawowe potrzeby, aby ułatwić zadanie darczyńcom. Najczęściej były to zapasy żywności i środków czystości, ubrania zimowe, łóżka, sprzęty AGD czy butle gazowe. Do rodzin trafiają m.in. lodówki i pralki.