Dolsk. Ogromny pożar w Międzychodzie

niedziela, 4 grudnia 2022, 22:54

9 strażackich zastępów walczyło z pożarem budynku warsztatowego w Międzychodzie w gminie Dolsk. Budynek spłonął doszczętnie.

Pożar warsztatu w Międzychodzie (gm. Dolsk). Strażacy otrzymali zgłoszenie kilka minut przed godziną 21, ale pożar musiał powstać znacznie wcześniej. W momencie przybycia zastępów cały budynek był objęty ogniem. Z żywiołem walczyły 3 jednostki JRG Śrem oraz ochotnicy z Dolska, Lubiatowa, Pyszącej i Chrząstowa. Ciężkie wozy bojowe dowoziły wodę z sąsiednich miejscowości. Około 23. na miejsce akcji dotarła cysterna gaśnicza z JRG Środa Wielkopolska oraz kontener ze sprzętem ochrony układu oddechowego z Poznania.

W budynku znajdować miały się dwa samochody osobowe oraz pellet, a w jego sąsiedztwie stał zbiornik z paliwem, który strażacy cały czas schładzali wodą. Główna część warsztatu miała powierzchnię około 200 m2. Została zaadaptowana ze starej stodoły, dlatego konstrukcja dachu była drewniana. Z obiektu zostało niewiele.

Akcja trwała kilka godzin. W poniedziałek nad ranem zastępy powróciły do Międzychodu, ponieważ w zgliszczach budynku pojawił się dym i ogień.