Zmarł były szef śremskich strażaków

czwartek, 1 grudnia 2022, 11:15

Dziś zmarł na wieczną służbę bryg. w st. spocz. Tadeusz Ciszewski. W latach 1998-2000 pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, a następnie szefa wydziału. Służbę pełnił do 2006 roku.

1 grudnia zmarł były szef śremskich strażaków – bryg. w st. spocz. Tadeusz Ciszewski. – Był znakomitym oficerem, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń strażaków – wspominają przedstawiciele komendy. Był prawdziwym strażakiem oddanym idei ratownictwa i społecznikiem zaangażowanym m.in. w działania Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej Koło Emerytów nr 25 w Śremie.

Tadeusz Ciszewski urodził się 27.04.1952 roku w Nowym Tomyślu. Z pożarnictwem był związany od 1971 roku jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po uzyskaniu technika pożarnictwa pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia Pożarniczego w Kościanie jako wykładowca.

W 1980 roku rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Śremie jako oficer ds. prewencji. W roku 1994 roku pełnił służbę w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Śremie jako starszy wykładowca, a w roku 1997 zastępcą komendanta ośrodka.

Po reformie administracyjnej w 1998 roku, przez ponad dwa lata pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Później powrócił na poprzednie stanowisko. W roku 2002 został Naczelnikiem Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KPPSP w Śremie. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełnił do 2006 roku.