Synoptycy ostrzegają! Nad ranem będzie ślisko

niedziela, 20 listopada 2022, 12:43

Po mroźnym i śnieżnym weekendzie niebezpieczna aura nie odpuszcza. W poniedziałek rano synoptycy IMGW prognozują opady marznące i gołoledź. Z prognoz wynika też, że przez cały dzień możliwe są opady śniegu i śniegu z deszczem.

W ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza. Końcówka tygodnia, za sprawą wyżu z północy, była dość mroźna jak na listopad. W nocy z piątku na sobotę nasza stacja meteo w Śremie odnotowała temperaturę -7,8 st. Celsjusza. Wbrew wcześniejszym prognozom układ z opadami śniegu sięgnął swym zasięgiem region śremski. W sobotnie popołudnie i wieczór zrobiło się biało, a puch prószył także w niedzielny poranek. Później temperatura wzrosła powyżej zera i śnieg stopniał. Na tym nie koniec groźnej dla kierowców aury.

Ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami wydał w niedzielę synoptyk dyżurny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W poniedziałek nad ranem prognozowane są słabe opady marznącego deszczu mżawki powodujące gołoledź. Ślisko może być zarówno na drogach, jak i chodnikach. Z kolei ICM prognozuje, że przez cały dzień towarzyszyć będą nam niewielkie opady śniegu i śniegu z deszczem.