Grzymysław. Gmina wyda niemal 1,8 mln złotych

poniedziałek, 14 listopada 2022, 11:37

Przed długim weekendem urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę brakującego fragmentu drogi gminnej w Grzymysławiu. Inwestycja o wartości niemal 1,8 mln złotych ma być gotowa maksymalnie za 5 miesięcy.

Firma Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa Wielkopolskiego wygrała kontrakt na budowę ostatniego odcinka drogi gminnej w Grzymysławiu. Urząd Miejski w Śremie kilka dni temu rozstrzygnął drugie postępowanie przetargowe dla tej inwestycji. O zlecenie starało się aż sześć firm. Najniższą cenę – 1,77 mln złotych – zaproponował przedsiębiorca z Książa. To nieco ponad 184 tysiące złotych więcej niż w pierwszym zamówieniu publicznym.

IV etap inwestycji w Grzymysławiu wiosną był już na dobrej drodze do realizacji. Urzędnicy ogłosili przetarg, wybrali nawet wykonawcę, ale ostatecznie odstąpili od podpisania kontraktu z firmą brukarską. Powód? Oczekiwanie na środki zewnętrzne z Polskiego Ładu. Gdyby prace ruszyły, gmina musiałaby obejść się smakiem. A tak samorząd otrzymał na realizację inwestycji 2 miliony złotych i już wiadomo, że nie będzie musiał angażować własnych środków.

Do wykonania jest zaledwie 650 z początkowych 1600 metrów bieżących nawierzchni. W ramach kontraktu wykonawca będzie miał za zadanie utwardzenie drogi kostką betonową o grubości 8 centymetrów, budowę kilkunastu zjazdów na posesje oraz chodników po obu stronach jezdni. Droga gminna od ulicy Staszica i 750-lecia połączy się docelowo z trasą wojewódzką nr 434.