Pijani za kółkiem to nadal zmora polskich dróg

wtorek, 8 listopada 2022, 09:43

Tylko w październiku w powiecie w ręce policjantów wpadło sześciu pijanych kierowców. Te niepokojące dane płyną z raportu o bezpieczeństwie na drogach powiatu, który co miesiąc przygotowuje naczelnik śremskiej drogówki.

fot. Szymon Wojciechowski
fot. Policja / Szymon Wojciechowski

Śremska policja przygotowała raport o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu w październiku. Z dokumentu wynika, że pijani kierowcy nadal są zmorą polskich dróg. W minionym miesiącu śremscy mundurowy wyeliminowali z ruchu aż 6 kierujących pojazdami mechanicznymi na podwójnym gazie. Jeden z nich 11 października mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie kierował oplem. Naraził siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Do kolizji doszło na drodze powiatowej w Górze. W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii.

W październiku śremscy policjanci pracowali na miejscu 27 zdarzeń drogowych. Dwa z nich zostały zakwalifikowane jako wypadki. Ranne zostały dwie osoby. Główną przyczyną zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.