Auto uderzyło w drzewo. Kierowca śmigłowcem przetransportowany do szpitala

wtorek, 18 października 2022, 13:23

Na prostym odcinku drogi powiatowej w Gawronach doszło do wypadku. Tuż przed południem audi A3 uderzyło w drzewo. 19-letni mężczyzna jest jedyną poszkodowaną osobą.

Do kraksy doszło kilkanaście minut przed południem we wtorek, 18 października. Na prostym odcinku drogi powiatowej relacji Nochówko-Międzychód audi A3 uderzyło w drzewo. W pojeździe znajdowała się jedna osoba. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec pobliskiego Międzychodu.

Pierwsi na miejscu zjawili się strażacy ze Śremu oraz załoga ratownictwa medycznego. W wyniku zderzenia z drzewem auto zostało mocno uszkodzone, a kierowca zakleszczony wewnątrz wraku. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wyciągnąć nastolatka na zewnątrz i udzielić kompleksowej pomocy. Poszkodowany już w czasie tej operacji był zaopatrywany przez ratowników ze śremskiego szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie doznał obrażeń wielonarządowych, dlatego ratownicy zdecydowali o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga śmigłowca przetransportowała poszkodowanego do szpitala w Kaliszu.

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jak poinformowali policjanci przeprowadzający oględziny na miejscu zdarzenia, kierowca był przytomny i udało się go przebadać na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy.

Na miejscu oprócz pogotowia i policji, pojawiło się 5 zastępów straży pożarnej – JRG Śrem oraz OSP z Dolska i Pyszącej.