13 punktów za przekroczenie prędkości. Nowy taryfikator wszedł w życie

czwartek, 22 września 2022, 10:55

Od kilku lat przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się ze stratą prawa jazdy na trzy miesiące, wysokim mandatem i punktami karnymi. Od minionej soboty zdecydowanie szybciej można uzbierać komplet punktów i stracić dokument uprawniający do kierowania. W niedzielę w Borgowie kierowca otrzymał aż 13 punktów za nadmierną prędkość.

Kolejni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania. Powód? Znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W miniony piątek policjanci śremskiej drogówki namierzyli dwóch takich kierujących, w Żabnie i Drzonku. W obu przypadkach skończyło się na mandacie w wysokości 1500 złotych. Konta drogowych piratów zasiliło po 10 punktów karnych.

Kierowca, który za to samo wykroczenie wpadł dwa dni później, otrzymał już 13 punktów. W niedzielę, czyli już po wejściu w życie nowego taryfikatora, w Borgowie wpadł mężczyzna, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mieszkaniec powiatu śremskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące i ma do zapłacenia mandat w wysokości 1500 złotych. 13 punktów karnych, które otrzymał zostaną skasowane dopiero po dwóch latach, a nie jak dotąd – po roku. Ponadto, jeżeli w ciągu dwóch latach kierujący ponownie rażąco przekroczy prędkość, to w związku z tzw. recydywą, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.