Jasny Śrem walczy o Nadbrzeżną

czwartek, 22 września 2022, 08:37

Dziś rano Ruch Społeczny Mieszkańców Śremu „Jasny Śrem” skierował do włodarza kolejny list otwarty. Wczoraj burmistrz Adam Lewandowski zdecydował, że oświetlenie ulic na Helenkach nie będzie wyłączane po godzinie 23. Autorzy listu są zadowoleni, ale jednocześnie wskazują na egipskie ciemności przy ulicy Nadbrzeżnej.

Szanowny Panie Burmistrzu,
z radością przyjęliśmy informację płynącą ze Śremskiego Ratusza o korekcie dotyczącej wyłączania oświetlenia po godzinie 23. Prosimy jednak o ponowne pochylenie się nad problemem gdyż jedna z pozostawionych lokalizacji (już tylko jedna) budzi wielkie wątpliwości mieszkańców i dotyka ich dużej liczby. Prawie wszystkie lokalizacje które Ratusz pozostawił w ciemnościach to teraz  obiekty, ścieżki – krótko mówiąc przestrzenie niezamieszkane – i tutaj możemy się zgodzić, choć nadal uważamy, że może nieść to za sobą niebezpieczeństwa.

Niestety pozostał problem lokalizacji: Deptak ul. Nadbrzeżna wzdłuż Warty.

Wczoraj po zapoznaniu się z informacją z Ratusza zorganizowaliśmy spotkanie z mieszkańcami ulicy dotkniętej nadal tym problemem. Oto argumenty które wypracowaliśmy w sprawie ulicy Nadbrzeżnej:

– przy tej ulicy znajduje się DUŻE osiedle mieszkaniowe MARINA PARK które zamieszkuje blisko 150 mieszkańców,
– znajduje się tutaj również MARINA Motorowodniaków jako obiekt wynajmowany pod organizację imprez grupowych,
– na pozostałej długości ulicy znajduje się między innymi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna „SPICHLERZ”,
– od restauracji Don Giovanni do skrzyżowania z łącznikiem do ulicy Zachodniej znajduje się 15 domów jednorodzinnych i na dalszym odcinku do końca ulicy jeszcze 5,
– co nie zostało wcześniej zauważone wielu mieszkańców Śremu dopiero grubo po godzinie 23 dociera do Śremu z pracy ze zmiany popołudniowej, pieszy powrót z pracy w tej lokalizacji jest niebezpieczny,
– dodatkowe oszczędności można wygenerować na ulicach Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Poznańską w stronę mostu w kierunku wyjazdu z miasta oraz wyłączeniu oświetlenia ozdobnego tego mostu, czy oświetlenia na obwodnicy gdzie nie mieszkają ludzie, nie wspominając już o wyłączeniu oświetleń ozdobnych elewacji w spółkach i urzędach gminnych.

Liczymy na dołączenie tej ulicy do oświetlonej części miasta ze względu na powyższe argumenty. Mamy nadzieję, że nie pozostawi Pan w ciemnościach dużego osiedla mieszkaniowego i łącznie ponad 200 mieszkańców tego rejonu wraz z kilkudziesięcioma domami jednorodzinnymi.

Dziękujemy za dotychczasowe zmiany i liczymy na pozytywne dojście do kompromisu wraz z mieszkańcami miasta którego jest Pan Włodarzem.

Przewodniczący Ruchu Społecznego Mieszkańców Śremu „Jasny Śrem”