Dolsk. Boisko piłkarskie zniszczone

sobota, 10 września 2022, 13:44

W sobotę rano mieszkańcy Dolska zauważyli, że murawa stadionu sportowego wygląda inaczej niż zwykle. Spora część trawiastej nawierzchni zamieniła się w grzęzawisko. Odwołano sobotnie zawody sportowo-pożarnicze i mecze piłkarskie.

Boisko sportowe w Dolsku niemal całkowicie zniszczone! W sobotę rano mieszkańcy miasteczka zwrócili uwagę, że murawa wygląda inaczej niż zwykle. Okazało się, że w nocy obiekt odwiedziło stado dzików. Ponad połowa boiska bardziej przypomina pole uprawne po orce niż murawę piłkarską. Przed południem przy ulicy Kościańskiej pojawili się działacze sportowi, druhowie, pracownicy miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, z Burmistrz Dolska Barbarą Wierzbińską na czele.

Zaplanowane na dziś zawody sportowo-pożarnicze gminnych jednostek OSP zostały odwołane ze względów bezpieczeństwa. Podobnie, na murawie nie zagrają wychowankowie Zawiszy Dolsk. Piłkarze zespołów młodzieżowych, jak i pierwszej drużyny, nie wystąpią już w tej rundzie na własnym boisku. Usuwanie szkód potrwa wiele tygodni.