Grzejniki na maksimum

poniedziałek, 5 września 2022, 12:56

Temperatury w nocy spadają coraz niżej, a to znak, że lada moment ruszy sezon grzewczy. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie, jak co roku, rozpoczęła przygotowania do uruchomienia ogrzewania. Mieszkańcy już teraz powinni ustawić termozawory na maksymalnej pozycji.

Na początku września pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie tradycyjnie rozpoczęli napełnianie instalacji centralnego ogrzewania. To pierwsze przygotowania do rozpoczęcia sezonu grzewczego. Jak co roku we wrześniu konieczne jest sprawdzenie sprawności i szczelności instalacji.

Dlatego też przedstawiciele Spółdzielni proszą o ustawienie głowic termostatycznych przy grzejnikach na maksymalne otwarcie. Pozwoli to na sukcesywne uzupełnienie ubytków wody w instalacji C.O. bez nadmiernego zapowietrzenia grzejników. Odkręcenie zaworów na pozycję „maksimum” zagwarantuje późniejszą prawidłową pracę systemu ogrzewania w budynkach.

Nowy sezon, nowe ceny

Podobnie jak przed rokiem, nowy sezon grzewczy przyniesie wyższe stawki za energię cieplną. Spółka Ciepłownia Śrem, która odpowiada za dostarczanie energii cieplnej do znacznej części Śremu, wystąpiła do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o przyjęcie nowej taryfy. Póki co nie wiadomo, jak duża będzie skala podwyżek.