Kolizja na wjeździe do Śremu

wtorek, 23 sierpnia 2022, 09:56

Trzy samochody zderzyły się dziś rano w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Poznańskiej i Kajetańczyka. Był to klasyczne najechanie na tył. 26-letni kierowca otrzymał mandat na ponad 1 tys. złotych.

Poranna kolizja na rogatkach Śremu. Po godzinie 8. na ulicy Piłsudskiego zderzyły się trzy samochody – dwie osobówki i bus. Było to klasyczne najechanie na tył. Na miejscu oprócz dwóch patroli policji pojawiły się strażackie zastępy z JRG Śrem.

Do kraksy doszło niemal na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Kajetańczyka i Poznańską, na pasie w kierunku centrum. Kierowca renault clio nie zachował ostrożności i wjechał w tył toyoty hilux. Pickup siłą rozpędy uderzył w busa, który zatrzymał się przed przejściem pieszo-rowerowym. Kierowcy i pasażerowie aut nie wymagali pomocy medycznej. Strażacy pomogli jedynie usunąć najmocniej uszkodzoną „renówkę” z jezdni i znaturalizowali rozlane na asfalcie płyny eksploatacyjne z aut.

Policjanci drogówki uznali, że winę na zdarzenie ponosi 26-letni śremianin, kierowca czarnego renault. Kierowca otrzymał 6 punktów karnych i mandat w wysokości 1220 złotych.