Zmiany personalne w parafiach. Awans księdza z parafii Ducha Świętego

poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 10:38

Zmiany personalne w śremskich parafiach. W tym roku do innych miejscowości odchodzi dwóch kapłanów. Mowa o wikariuszach dwóch parafii – Ducha Świętego i Najświętszego Serca Jezusa.

Kierując się dobrem dusz oraz pożytkiem Kościoła abp Stanisław Gądecki podjął w tym roku kilkadziesiąt decyzji o zmianach personalnych. Cztery z nich dotyczą śremskich parafii – Najświętszego Serca Jezusa i Ducha Świętego.

Na Jezioranach o decyzji arcybiskupa wierni dowiedzieli się już ponad 2 miesiące temu. Ksiądz Michał Pękal, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa z dniem 25 sierpnia został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu. Na jego miejsce powołany został ks. Sławomir Rzepka – kapłan pochodzący spod Książa Wielkopolskiego, który do tej pory pełnił posługę w Otorowie.

Po blisko pięciu latach ze Śremem i parafią Ducha Świętego żegna się ks. Waldemar Golec. O decyzji metropolity poznańskiego wierni dowiedzieli się podczas niedzielnej mszy świętej i nie kryli zaskoczenia. Dla księdza Waldemara to niejako „awans”, bo arcybiskup mianował go proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siekowie. To miejscowość w gminie Przemęt, pomiędzy Kościanem, a Wolsztynem. Dekret wchodzi w życie z dniem 25 sierpnia.

Z dniem 25 sierpnia 2022 mianuję ks. mgr. Waldemara Golca proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siekowie, w dekanacie przemęckim. Jednocześnie odwołuje księdza magistra z urzędu wikariusza parafii p.w. Ducha Świętego w Śremie. Kapłańskiej posłudze przewielebnego księdza proboszcza na nowej placówce serdecznie błogosławię.

ks. Stanisław Gądecki, arcybiskup metropolita poznański

Nowym wikariuszem parafii będzie ks. Szymon Antczak, który do tej pory pełnił posługę w Lesznie.