Rolnicy z Pyszącej solidaryzują się z poszkodowanym kolegą

piątek, 12 sierpnia 2022, 10:36

Rolnicy z Pyszącej połączyli siły i ze swoich zbiorów odbudowali spalony stóg jednego z gospodarzy. W poniedziałek wieczorem ogień strawił około 80 balotów słomy.

Wracamy do sprawy pożaru słomy w Pyszącej. W poniedziałek wieczorem jeden z rolników stracił około 80 balotów o wartości kilku tysięcy złotych. Dla wielu był to tylko niegroźny pożar, a dla samego rolnika strata całorocznego zapasu słomy i owocu ciężkiej pracy w trakcie żniw. W całym tym nieszczęściu warty odnotowania jest gest sąsiadów – rolników z Pyszącej, którzy postanowili oddać część swoich balotów słomy.

– To inicjatywa niemal wszystkich gospodarzy ze wsi. Każdy dał tyle ile miał i mógł. Był pomysł, szybkie rozmowy i po kilku godzinach mieliśmy ponad 60 balotów – mówił jeden z rolników.

Mieszkańcy Pyszącej są pod wrażeniem solidarności gospodarzy. Po niespełna dobie od wybuchu pożaru, w miejscu spalonego stogu stał już nowy. – Rolnik, który stracił swoją słomę w pożarze został wzięty z zaskoczenia, pod jego gospodarstwo przyjechały ciągniki z przyczepami wypełnionymi balotami. Cała akcja mieszkańców Pyszącej trwała zaledwie kilka godzin – tłumaczyła jedna z mieszkanek.