Chciała popełnić samobójstwo. Skok z mostu udaremnili policjanci

środa, 29 czerwca 2022, 11:42

Śremscy mundurowi najprawdopodobniej zapobiegli tragedii. Wciągnęli w bezpieczne miejsce młoda kobietę, która chciała skoczyć z mostu nad Wartą na obwodnicy Śremu. Kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci śremskiej patrolówki uratowali we wtorek wieczorem życie młodej kobiety. Śremianka na obwodnicy Śremu chciała skoczyć z mostu. Tuż przed godziną 22:00, dyżurnego policji o niepokojącej sytuacji powiadomił jeden z kierowców przejeżdżacych droga 434. Jak tłumaczył, widział kobietę, która wchodzi na bariery mostu.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego – st. asp. Michał Nowacki i sierż. szt. Marcin Szubarga. Kiedy policjanci dojeżdżali do mostu, to zauważyli młodą kobietę, która znajdowała się już za barierkami i krzyczała, że skoczy z mostu. Mundurowi biegnąc w jej kierunku mówili, że chcą porozmawiać i ostatecznie wspólnymi siłami wciągnęli agresywną śremiankę na bezpieczną stronę mostu – relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska.

Kobieta była agresywna, szarpała się i krzyczała. Policjantom udało się ją uspokoić. Finalnie śremianka trafiła do szpitala.