19-latek zginął na DW434. Czołowe zderzenie dwóch pojazdów

czwartek, 9 czerwca 2022, 10:18

Droga wojewódzka 434 znowu zebrała śmiertelne żniwo. W porannym wypadku na wysokości Niesłabina zginął kierowca opla, który według wstępnych ustaleń, doprowadził do czołowego zderzenie z busem marki Ford. Do szpitala trafiły dwie osoby, w tym najciężej ranna 2-letnia dziewczynka.

Jedna osoba zginęła, a dwie kolejne zostały ranne w porannym wypadku na drodze wojewódzkiej 434 pomiędzy Zbrudzewem a Czmoniem. Do czołowego zdarzenia samochodu osobowego oraz busa doszło około godziny 9. na prostym odcinku drogi na wysokości Niesłabina.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym oplem tigra, 19-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z busem. Tym autem podróżowało pięć osób z gminy Książ Wielkopolski – troje dorosłych i dwoje dzieci. Kierujący oplem poniósł śmierć na miejscu, zaś do szpitala trafił drugiego auta, 38-letni mieszkaniec powiatu śremskiego oraz pasażerka dwuletnia dziewczynka. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Ze względu na stan pacjentki, śmigłowiec musiał lądować na środku skrzyżowania Bukowska-Szpitalna w stolicy Wielkopolski.

Droga jest cały czas zablokowana.