Na Gostyńskiej układają asfalt. Tworzą się korki

wtorek, 31 maja 2022, 09:15

Zbliża się finał remontu na ulicy Gostyńskiej. Dziś drogowcy układają nawierzchnię asfaltową wzmocnioną siatką. Ruch kierowany jest wahadłowo. Tworzą się spore korki. Przypomnijmy, że koszt inwestycji to 1,8 mln złotych.

Prace remontowe na wojewódzkim odcinku ulicy Gostyńskiej w Śremie zmierzają ku końcowi. Modernizacja fragmentu drogi 432 rozpoczęła się w marcu, a od kilku tygodni na placu budowy praktycznie nic się nie działo.

Dziś ciężki sprzęt wrócił na ulicę Gostyńską. Drogowcy układają nawierzchnię asfaltową wzmocnioną specjalną siatką. Ruch odbyła się wahadłowo, dlatego tworzą się korki. W godzinach porannych kolejki aut były gigantyczne i tego należy się spodziewać podczas popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Układanie dwóch warstw asfaltu potrwa przynajmniej do końca tygodnia i będzie prowadzone również w sobotę. Niewykluczone, że prace będą kontynuowane również w poniedziałek.

Formalnie termin realizacji inwestycji mija na początku lipca. Drogowcy od początku szacowali jednak, że przy sprzyjającej aurze i braku komplikacji z dostępnością materiałów potrzebnych do budowy, prace zakończą się na przełomie maja i czerwca. Wszystko wskazuje, że tak się też stanie. Po nałożeniu nawierzchni ścieralnej, wykonawcę czeka wymiana oznakowania oraz prace porządkowe.

Remont prowadzony jest na odcinku ponad 530 metrów. Koszt to 1,8 mln złotych.