Ostry zakręt w Pince. Auto wypadło z drogi

poniedziałek, 30 maja 2022, 10:30

Ostry zakręt w Pince okazał się pechowy dla 18-letniego kierowcy posiadającego prawko od zaledwie kilku tygodni. Auto wypadło z drogi do głębokiego rowu z wodą. Pasażerowie auta mogą mówić o ogromnym szczęściu. Nikomu nic poważnego się nie stało.

fot. Policja / Ewa Kasińska

Dużo szczęścia miały osoby podróżujące BMW 318. W Pince (gm. Dolsk) 18-letni kierowca jechał zbyt szybko i na łuku drogi nie opanował auta. W konsekwencji auto zjechało na pobocze, a następnie uderzyło w drzewo i stoczyło się do rowu łączącego Jezioro Grzymisławskie z innymi zbiornikami. Do kraksy doszło w sobotę wczesnym popołudniem.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Z ich ustaleń wynika, że kierujący BMW, 18-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, jechał za szybko i na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzając w drzewo zjechał do przydrożnego rowu.

podinsp. Ewa Kasińska

W wyniku zdarzenia drobnych obrażeń ciała doznała 17-letnia pasażerka pojazdu, która została przewieziona do szpitala. Policjanci odstąpili od ukarania pirata drogowego. Wymierzeniem mu kary zajmie się sąd, bo właśnie z takim wnioskiem wystąpili śremscy policjanci.