W majówkę możliwe będą przejażdżki rowerem miejskim

piątek, 29 kwietnia 2022, 13:55

Od niedzieli ponownie będzie można wypożyczać jednoślady w ramach Śremskiego Roweru Miejskiego. Na ulicach pojawi się 30 pojazdów, które operator rozlokuje na 10 stacjach. Zasady pozostają niezmienne: pierwsze 30 minut jazdy będzie darmowe, później trzeba zapłacić 5 groszy za każdą dodatkową minutę. Miejska wypożyczalnia ma być czynna do końca października.

Na ulicach Śremu ponownie pojawiły się rowery miejskie. Pojazdy napędzane siłą mięśni będzie można odblokować za pomocą aplikacji Roovee już od niedzieli. Po bezpłatnych 30 minutach, każda kolejna to koszt 5 groszy. W rozpoczynającym się sezonie do dyspozycji mieszkańców będzie 30 rowerów, czyli tyle ile dwa lata temu. W zapasie operatora pozostaje 10 rowerów zastępczych do natychmiastowej wymiany w przypadku uszkodzeń.

Lokalizację jednośladów można sprawdzić w aplikacji, ale zwykle znajdziemy je na wyznaczonych stacjach. Podobnie jak przed rokiem, są one lokalizowane przy ulicach: Mickiewicza, Wyszyńskiego, Kilińskiego, Mickiewicza, Roweckiego, Chłapowskiego, Alei Solidarności oraz przy centrum rekreacyjnym w Psarskiem, i na plaży miejskiej.

Jednoślady będą do dyspozycji mieszkańców do końca października. Funkcjonowanie systemu kosztuje gminę 80 tysięcy złotych.

W poprzednim sezonie, użytkownicy Śremskiego Roweru Miejskiego przejechali łącznie 32 tysiące kilometrów. Z pojazdów napędzanych siłą mięśni skorzystało prawie 1600 użytkowników – o ponad 300 więcej niż rok wcześniej.