Byli poszukiwani. Wpadli w ręce wymiaru sprawiedliwości

czwartek, 28 kwietnia 2022, 13:05

W ostatnich dniach policjanci ze Śremu zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Jeden z nich wpadł w trakcie kontroli drogowej, drugi po tym, jak wrócił do Śremu z Holandii. Obaj trafili już do aresztu.

Wczoraj (27 kwietnia) śremscy kryminalni zatrzymali 37-letniego śremianina poszukiwanego na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna nie zgłaszał się do aresztu, a został skazany za znęcanie się. Dzielnicowy ustalił, że ukrywający się na terenie Holandii 37-letni śremianin przyjedzie do Śremu i tak też się stało. Mężczyzna spędzi za kratkami kilka miesięcy.

Kilka godzin później, już w czwartek w nocy policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Okazało się, że kierujący autem, 32-letni mieszkaniec Poznania, był poszukiwany listem gończym jako podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy, wobec którego sąd orzekł areszt tymczasowy. Z policyjnych systemów wynikało też, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie aż kilku nakazów doprowadzenia. Nie zgłaszał się bowiem do aresztu, aby odbyć karę pozbawienia wolności za szereg wykroczeń.

Obaj zatrzymani trafili już do aresztu.