Koncertowa inauguracja w muzealnym amfiteatrze

czwartek, 28 kwietnia 2022, 11:14

Muzeum Śremskie już w sobotę zainauguruje sezon plenerowych koncertu w amfiteatrze nad Wartą. Wystąpią The Roadhouse oraz DiscoPogo.

Czas na inaugurację tegorocznego sezonu plenerowych koncertów w amfiteatrze Muzeum Śremskiego. I to już w najbliższą sobotę od 18:30!

Na początek zagra THE ROADHOUSE z Poznania. Zespół istniejące od 2014 roku ma na koncie sto kilkadziesiąt występów. Tworzą go Adam Czech (wokal, gitara) oraz Mateusz Rychły (gitara, chórki). Duet wykonuje własne aranżacje standardów muzyki amerykańskiej z repertuaru Boba Dylana, Allman Brothers, Johnny’ego Casha, Eagles, Creedence Clearwater Revival oraz własne aranżacje znanych utworów popowo-rockowych. Zespół nie szufladkuje się gatunkowo, z powodzeniem występował na tak odmiennych festiwalach jak Suwałki Blues Festiwal, Czyste Country Wolsztyn czy DragonFolk Fest. Na sobotnim koncercie gościnnie wystąpi z nimi perkusista Andrzej Kownacki.

Drugi zespół to DiscoPogo. W muzealnym amfiteatrze już grali, ale do dobrych dźwięków warto i trzeba wracać! Tym bardziej, że zespół wydał debiutancki album. Motto DiscoPogo brzmi – “Bawimy się na poważnie!”. Z pozoru paradoksalne, jednak najlepiej oddaje postawę zespołu, który lubi się bawić tworząc muzykę która nigdy się nie nudzi.