Dziś sklepy czynne są krócej

sobota, 16 kwietnia 2022, 00:10

Jeśli planujesz świąteczne zakupy na ostatnią chwilę, musisz pamiętać, że dziś sklepy będą czynne inaczej niż zwykle. W Wielką Sobotę, podobnie jak w Wigilię, sieci handlowe postanowiły dać swoim pracownikom czas na świąteczne przygotowania. W jakich godzinach są czynne dzisiaj sklepy? Oto szczegóły.

fot. sxc.hu

Przedświąteczne zakupy na ostatni dzwonek to niedobry pomysł. Nie dość, że w sklepach panuje tłok, to jeszcze towaru na półkach znacznie mniej. Jeśli jednak planujesz dziś zakupy, musisz pamiętać, że sklepy są dziś czynne krócej niż w każdą inną sobotę. Większość punktów handlowych zamknie się dla klientów około 13.

Lidl, Biedronka, Aldi i InterMarche będą czynne jedycznie do 13:00. Pół godziny dłużej można będzie zrobić zakupy we wszystkich sklepach PSS Społem. Do 13:30 klienci mogą odwiedzić również PSB Mrówka, Brico Marche i E. Leclerc.

Po godzinie 14:00 obowiązywać będzie zakaz handlu. Czynne będą jedynie te sklepy, w których za ladą stanie właściciel lub członkowie jego rodziny. Sklepy nie będą też czynne w niedzielę oraz w poniedziałek. Za to w przyszłą niedzielę – 24 kwietnia – przypada druga w tym miesiącu niedziela handlowa. Kolejna dopiero pod koniec czerwca.