Skatepark na Jezioranach zostanie rozbudowany

wtorek, 12 kwietnia 2022, 10:39

Dwa nowe urządzenia, dodatkowe słupy oświetleniowa i dodatkowe 260m2 płyty betonowej powstanie w ramach rozbudowy skateparku w Parku Śremskich Odlewników. Kontraktem zainteresowana jest jedna firma. Prace mają kosztować prawie 300 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku śremski skatepark został przeniesiony z Parku Powstańców Wielkopolskich do Parku Śremskich Odlewników. Nowa betonowa płyta pod urządzenia została wybudowana tuż obok Pumptracka. Do tej pory rolkarze i deskorolkarze mogą korzystać z pięciu odnowionych urządzeń do akrobacji. Prace przy przeniesieniu obiektu z prawobrzeżnej części miasta na Jeziorany trwało około miesiąca. Prace budowlane polegały głównie na wylaniu płyty betonowej pod urządzenia do akrobacji. Ma ona powierzchnię przeszło 800 metrów.

Tym razem gmina zaplanowała rozbudowę betonowej nawierzchni o dodatkowe 260 metrów kwadratowych. Na płycie mają stanąć dwa fabrycznie nowe atrakcje – quarter pipe oraz minirampa H150. Teren nowego skateparku w przeciwieństwie do poprzedniej lokalizacji jest oświetlony. Przy rozbudowie powstaną kolejne dwa punkty świetlne. W 2022 roku gmina planowała zakupić jeszcze dwa urządzenia, ale finalnie nie zostały one uwzględnione w przetargu.

W zamówieniu publicznych wpłynęła jedna oferta – firmy ogólnobudowlanej z Mechlina, która zajmowała się pracami w ubiegłym roku. Zaproponowana kwota to 295 tysięcy złotych. Gmina zabezpieczyła w swoim budżecie 300 tysięcy.