W tym roku droga w Grzymysławiu zostanie ukończona

piątek, 8 kwietnia 2022, 12:50

W tym roku zrealizowany zostanie IV i zarazem ostatni etap budowy drogi gminnej w Grzymysławiu. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na relację prac. Inwestycja obejmie odcinek 650 metrów, aż do drogi wojewódzkiej nr 434.

Po pięciu latach definitywnie zakończona zostanie budowy drogi gminnej w Grzymysławiu. Po tym jak samorząd kilka razy bezskutecznie ubiegał się o pozyskanie dofinansowania i zakończenie inwestycji, kolejne etapy gmina realizowała ze środków własnych. W ubiegłym roku, aby niewygasło pozwolenie na budowę, urzędnicy zlecili utwardzenie drogi na odcinku 150 metrów. Teraz ogłoszony został przetarg by sfinalizować inwestycję. Do wykonania jest zaledwie 650 z początkowych 1600 metrów nawierzchni.

Potencjalny wykonawca na zrealizowanie prac będzie miał 4 miesiące od daty podpisania umowy. Tak więc, jeśli zamówienie publiczne zostanie rozstrzygnięte w standardowym trybie, budowa potrwa do końca sierpnia. W ramach kontraktu wykonawca będzie miał za zadanie utwardzenie nawierzchni drogi kostką betonową o grubości 8 centymetrów na długości 650 metrów, budowę z kostki kilkunastu zjazdów na posesje, budowę kanalizacji deszczowej oraz chodników po obu stronach jezdni. Konieczna będzie również wycinka istniejącego drzewostanu, który koliduje z przebiegiem drogi.

Szacowany budżet inwestycji to 900 tysięcy złotych.