Rowerzysta potrącił pieszą. Oboje zostali pouczeni

sobota, 2 kwietnia 2022, 10:19

Kolizja na chodniku. Doszło do niech w czwartek po południu na ulicy Staszica. Przy jednej ze śremskich pizzerii kobieta opuszczająca pojazd wtargnęła wprost pod nadjeżdżający rower. Policja pouczyła obojga uczestników zdarzenia.

Do kraksy na ciągu dla pieszych doszło w czwartek po godzinie 16. Dokładnie o 16:36 śremscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w Śremie na ulicy Staszica 39-letnia kobieta po opuszczeniu skody octavia, którą zaparkowała na miejscu postojowym, nie zachowała ostrożności i wtarnęła na chodnik doprowadzając do zderzenia z rowerzystą. 33-letni śremianin poruszający się jednośladem nie odniósł obrażeń, czego nie można było powiedzieć o pieszej. Na miejsce wezwany został podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że doznała jedynie drobnych obrażeń.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci pouczyli obie strony i na tym zakończyli sprawę. Zdaniem mundurowych, kobieta stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym wbiegając na chodnik, z kolei mężczyzna złamał przepisy jadąc po nim rowerem.