Gostyńska w remoncie. 2,5 miesiąca z utrudnieniami

czwartek, 17 marca 2022, 14:29

Formalnie do lipca, a realnie o miesiąc krótce potrwa remont ulicy Gostyńskiej w Śremie. Prace ruszyły dziś rano. Drogowcy wymieniają uszkodzoną kanalizację deszczową i przygotowują pobocze do poszerzenia jezdni. W trakcie prac ruch kierowanych jest wahadłowo.

W czwartek rano na dobre ruszyły prace remontowe na wojewódzkim odcinku ulicy Gostyńskiej w Śremie. Modernizacja fragmentu drogi 432 była planowana od miesięcy, ale dwa postępowania przetargowe zostały unieważnione z powodu zbyt drogich ofert. Za trzecim razem było podobnie, ale WZDW zdecydował się na dołożenie brakujących środków.

Obecnie drogowcy skupiają się na wymianie około 130 metrów sieci kanalizacji deszczowej po stronie Green Parku. Po przeciwnej stronie jezdni koparki korytują pobocze pod konstrukcję nowej części jezdni. Droga jest poszerzana, aby każdy z pasów ruchu był szeroki na 7 metrów. Wkrótce wykop zostanie zasypany warstwami kruszywa. Za około dwa tygodnie prace przeniosą się poza jezdnię, bo budowany będzie chodnik łączący miasto z restauracją McDonald’s.

– Nie przewidujemy zamknięcia drogi, a jedynie miejscowe jej zwężenia. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, a regulacją zajmie się nasz pracownik – mówił kierownik budowy, Tomasz Maćkowiak.

Formalnie termin realizacji inwestycji mija na początku lipca. Drogowcy szacują jednak, że przy sprzyjającej aurze i braku komplikacji z dostępnością materiałów potrzebnych do budowy, prace zakończą się na przełomie maja i czerwca.