Znamy organizację ruchu na Gostyńskiej w trakcie remontu

środa, 16 marca 2022, 10:40

Ograniczenie prędkości, miejscowe zwężenia jezdni i czasowe zastosowanie ruchu wahadłowego – tak ma wyglądać tymczasowa organizacja ruchu na remontowanym odcinku ulicy Gostyńskiej. Dziś pojawił się tam ciężki sprzęt.

Przez kilka najbliższych tygodni kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Właśnie ruszył długo wyczekiwany remont ulicy Gostyńskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 432. Droga należąca do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zyska nową nawierzchnię jezdni i chodników. Zakontraktowany termin realizacji robót mija w lipcu, jednak wykonawca przewiduje, że inwestycję uda się zakończyć do przełomu maja i czerwca. Wszystko zależy od warunków meteorologicznych.

Organizacja ruchu

Zarządca drogi nie przewiduje całkowitego zamknięcia remontowanego odcinka ulicy Gostyńskiej. Już teraz obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a w zależności od etapu prac, obowiązywać będzie jazda przy zwężonych pasach ruchu. Dopuszczalny jest ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Co się zmieni?

Zakres inwestycji obejmuje ułożenie nowych warstw bitumicznych nawierzchni jezdni, wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wymianę krawężników, remont istniejących chodników i peronu zatoki autobusowej, wykonanie nowego chodnika do połączenia z chodnikiem lokalizowanym przy McDonald’s, odtworzenie rowu i utwardzenie poboczy – informuje Malwina Korzeniewska-Michalak, specjalista ds. kontaktów z mediami i PR w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Już dziś na ulicy Gostyńskiej pojawił się ciężki sprzęt i część materiałów do budowy. Jak zapewnia wykonawca inwestycji, prace mają ruszyć w czwartek.