Rusza remont Gostyńskiej

wtorek, 15 marca 2022, 10:18

Lada dzień na ulicy Gostyńskiej w Śremie pojawi się ciężki sprzęt. Trwają przygotowania do rozpoczęcia remontu nawierzchni. We wtorek od rana drogowcy ustawiają tymczasowe znaki. Inwestycja ma kosztować ponad 1,8 mln złotych.

Rusza zapowiadany remont ulicy Gostyńskiej w Śremie. W najbliższych tygodniach kierowcy muszą liczyć się ze zwężeniami jezdni, pojawiającymi się na drodze maszynami i korkami. We wtorek od rana drogowcy ustawiają tymczasowe oznakowanie. Zapytaliśmy zarządcę drogi o planowaną organizację ruchu w trakcie remontu. Czekamy na odpowiedź.

Jak już informowaliśmy, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich na początku lutego rozstrzygnął przetarg i powierzył kontrakt firmie ze Środy Wielkopolskiej. Udało się to dopiero za trzecim podejściem. Dwa poprzednie zamówienia musiano unieważnić z powodu zbyt drogich ofert. Wartość prac to 1 826 000 złotych.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni i zatoki autobusowej, chodnik, nowe elementy odwodnienia oraz oznakowanie pionowo i poziome. Poza ograniczeniem prędkości zarządca nie przewiduje nowej organizacji ruchu na remontowanym odcinku. Zgodnie z zapisami przetargu prace muszą zostać zrealizowane w ciągu 130 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że wykonawca ma czas do przełomu maja i czerwca. Remont będzie prowadzony na odcinku 538 metrów.