Pożar na parkingu. Powód? Lekkomyślne zachowanie

piątek, 4 marca 2022, 23:03

Nielegalny o tej porze roku pokaz fajerwerków na osiedlu mieszkaniowym zakończył się pożarem i uszkodzeniem samochodu. Przy ulicy Szymanowskiego 5 interweniowały 2 zastępy straży pożarnej.

W piątkowy wieczór straż pożarna została wezwana na parking znajdujący się w obrębie budynku przy ulicy Szymanowskiego 5. Mowa o nowym bloku mieszkalnym, który został oddany do użytku przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Śremie pod koniec ubiegłego roku. Kwadrans przed godziną 22 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego. Jak zwykle w takiej sytuacji zadysponowane zostały dwa zastępy – średni i ciężki samochodów gaśniczy. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nie palił się pojazd, a leżące obok niego pozostałości po fajerwerkach. Ratownikom pozostało dogaszenie palącej się tektury.

Kilkanaście minut wcześniej w okolicy słyszalny był dźwięk fajerwerków. Lekkomyślne zachowanie osób, które odpaliły sztuczne ognie i nie zabezpieczyły wyrzutni po pokazie, naraziło właściciela auta na straty. Srebra mazda została nieznacznie opalona. Ustalenie sprawcy zdarzenia nie będzie trudne, ponieważ parking jest w pełni monitorowany.