Drogo, coraz drożej

czwartek, 3 marca 2022, 09:59

Wczoraj ceny paliw przekroczyły psychologiczną barierę 6 złotych. Dziś ceny są już bliższe 7 złotych. Czy czeka nas drożyna na stacjach paliw?

Początek marca przyniósł spore podwyżki na stacjach paliw. W Śremie zatankować za mniej niż 6 złotych za litr można w nielicznych miejscach. Największy wpływ na podwyżki mają drożejąca baryłka ropy i słabnąca pozycja złotego. To oczywiście efekt wojny w Ukrainie.

W środę ceny paliw na śremskich stacjach przekroczyły psychologiczną barierę 6 złotych. Kolejnego dnia cena litra oleju napędowego poszybowała w górę o około 20-30 groszy i obecnie wynosi 6,5 złotego. Mniejsze wzrosty notuje benzyna, która jest o około 30 groszy tańsza. Do 3 złotych zbliża się za to cena autogazu. Lokalni przedsiębiorcy sprzedający paliwa mają jeszcze zapasy w niższej cenie – nawet o kilkadziesiąt groszy.

Czy będzie jeszcze drożej? Eksperci odpowiadają, że tak. Spodziewane są kolejne wzrosty ceny baryłki ropy. Do tego pamiętać trzeba, że nadal obowiązują obniżone stawki podatku VAT i akcyzy za paliwa.