Strażacy z regionu na pomoc ukraińskiej PSP

niedziela, 27 lutego 2022, 18:16

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie oraz ochotnicy z gminy Śrem, Brodnica i Książ Wielkopolski zebrali sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który wkrótce będzie służył ukraińskim strażakom. To odzew na apel Komendanta Głównego PSP. Sprzęt zebrany przez ochotników w niedzielę trafił do śremskiej strażnicy.

fot. KP PSP Śrem

Dzisiaj do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie trafił sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który docelowo ma służyć strażakom z Ukrainy. To odzew na apel Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Niezbędny sprzęt pochodzi z komendy powiatowej w Śremie oraz z OSP w Pyszącej, Żabnie, Brodnicy, Mchach, Chwałkowie Kościelnym i Ługach.

– Po rozładowaniu sprzętu i segregacji zabezpieczony, opisany na europaletach asortyment został załadowany do transportu i przewieziony w miejsce koncentracji. Wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych naszego powiatu, które zareagowały na apel dziękujemy za pomoc i wsparcie dla strażaków z Ukrainy – mówił komendant PSP w Śremie mł. bryg. Tomasz Kierzek.