Pełnią służbę na granicy. Uratowali kobietę z pożaru

niedziela, 27 lutego 2022, 18:02

Policjanci drogówki ze Śremu i Ostrowa Wielkopolskiego uratowali 69-letnią mieszkankę gminy Wola Uhruska. W domu kobiety wybuchł pożar. Pierwsi na miejscu pojawili się mundurowi pełniący służbę w rejonie wschodniej granicy kraju. Przy użyciu gaśnic samochodowych rozpoczęli akcję gaśniczą i wynieśli na zewnątrz kobietę leżącą w jednym z pokoi.

fot. lubelska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17:45. Policjanci z Posterunku w Woli Uhruskiej oraz KPP Śrem i Ostrów Wielkopolski zostali skierowani przez dyżurnego do pożaru domu. Na miejscu w budynku widoczne było duże zadymienie. Palił się tapczan, który mundurowi ugasili przy użyciu gaśnic samochodowych.

– W związku z informacją, że wewnątrz budynku może znajdować się kobieta, policjanci przeszukiwali pomieszczenia, w jednym z nich znaleźli leżącą na łóżku 69-letnią mieszkankę domu. Policjanci z uwagi na realne zagrożenia wynieśli kobietę przez okno, a następnie przenieśli na bezpieczną odległość od domu gdzie ocenili jej funkcje życiowe i udzielali pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Następnie na miejsce przybyli strażacy z Włodawy i Woli Uhruskiej, którzy przejęli akcję gaśniczą – relacjonuje sierż. sztab. Elwira Tadyniewicz z Lubelskiej Policji.