Zniszczenia po nawałnicy. Podsumowanie [WIDEO]

czwartek, 17 lutego 2022, 14:06

Do godziny 15:00 strażacy z powiatu śremskiego odebrali blisko sto zgłoszeń. Wiatr nie ustępuje, dlatego ta liczba będzie jeszcze rosnąć. Co najważniejsze nie ma osób poszkodowanych.

Do godziny 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP odnotował 98 zgłoszeń. Co trzeci wyjazd strażaków na terenie powiatu śremskiego dotyczył uszkodzonych lub zerwanych dachów. Pozostałe 71 zdarzeń to usuwanie powalonych i nadłamanych drzew i zabezpieczenie zerwanych linii energetycznych.

Szczególnie trudna sytuacja jest w miejscowości Sucharzewo w gm. Brodnica, gdzie zawalił się budynek gospodarczy. Przed przybyciem ratowników wyprowadzono 29 sztuk bydła. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu odgruzowaniu i wyciągnięciu 1 martwego byka. Kolejny w stanie ciężkim został przekazany służbie weterynaryjnej. W tym samym gospodarstwie wiatr uszkodził 2 dachy na budynkach gospodarczych i dach budynku mieszkalnego. W działaniach brało udział 16 strażaków.

W innej miejscowości gminy Brodnica, Sulejewie Folwark, strażacy od rana zapewniają zasilanie dla aparatury tlenowej w jednym z domostw.