Gostyńska. Wykonawcy chcą więcej niż ma WZDW

piątek, 14 stycznia 2022, 13:08

Trzy firmy są zainteresowane przeprowadzeniem remontu ulicy Gostyńskiej w Śremie. WZDW otworzyło oferty w trzecim przetargu. Mimo zwiększenia puli środków, oczekiwania finansowe firm nadal nie mieszczą się zaplanowanych środkach.

Jak już informowaliśmy przed tygodniem, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podjął kolejną próbę wyłonienia wykonawcy remontu ulicy Gostyńskiej w Śremie. Sprawa przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 432 ciągnie się od połowy ubiegłego roku. Do tej pory fiaskiem zakończyły się dwa przetargi. Za każdym razem złożone oferty przekraczały możliwości finansowe Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który w swoim budżecie przeznaczył na to zadanie niespełna milion złotych.

Trzecie zamówienie publiczne nie przyniosło przełomu. Zarządca drogi zwiększył pulę środków o ponad pół miliona złotych, ale oferty wykonawców też są droższe niż jeszcze jesienią. Wykonaniem remontu zainteresowane są trzy firmy i każda z nich chce wynagrodzenia na poziomie około 1 800 000 tysięcy złotych. W budżecie WZDW brakuje przynajmniej 230 tysięcy złotych. Najtańszą ofertę złożyła Firma Robót Drogowych ze Środy Wielkopolskiej.

Na razie nie wiadomo co zrobi właściciel dróg wojewódzkich. W grę wchodzi unieważnienie przetargu lub zwiększenie puli środków. Planowany remont ulicy Gostyńskiej obejmuje wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę chodników.