Śremskie szkoły niżej notowane w rankingu

środa, 12 stycznia 2022, 12:47

Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego i Katolickie Publiczne Akademickie LO im. św. Jana Pawła II znalazły się wśród najlepszych liceów w Polsce. W zestawieniu wojewódzkim techników są Zespół Szkół Politechnicznych i „Ekonomik”.

fot. archiwum

Kilka dni temu poznaliśmy wyniki 24. edycji rankingu tworzonego przez portal edukacyjny „Perspektywy”. W zestawieniu najlepszych techników i liceów znalazły się cztery śremskie szkoły. Na 475 miejscu w kraju i 41 w Wielkopolsce uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego. Tym samym, szkoła kolejny rok z rzędu otrzymała tzw. „srebrną tarczę”. Rok temu ogólniak zajął 34 miejsce w województwie i 403 w rankingu ogólnopolskim.

Po roku przerwy do rankingu wróciło Katolickie Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II. Placówka, której organem prowadzącym jest Parafia p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie, uplasowała się na 839 pozycji w kraju i 72 w Wielkopolsce. Katolickie liceum zostało wyróżnione brązową tarczą. Ostatni raz placówka znalazła się w zestawieniu dwa lata temu na pozycji 770.

W rankingu liceów brane były pod uwagę wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i rozszerzonych oraz sukcesy uczniów w olimpiadach.

Po kilku latach z brązową tarczą pożegnał się Zespół Szkół Politechnicznych. Placówka tym razem nie znalazła się wśród pięciuset najlepszych techników w Polsce, ale zajęła 51. miejsce w województwie. Zespół szkół przy ulicy Popiełuszki budował swój wynik na wysokiej zdawalności egzaminów zawodowych. Choć wyniki były podobne, tym razem nie wystarczyły do zajęcia miejsca w grodzie najlepszych techników w kraju. Na 74 pozycji uplasował się Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie, zaś oczko niżej – Zespół Szkół Ekonomicznych.