Jeden pijany, drugi bez uprawnień. Kolizja na rogatkach Śremu

poniedziałek, 10 stycznia 2022, 11:27

Z nietypowym zdarzeniem mieli do czynienia śremscy policjanci w piątkowe popołudnie. Na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Poznańską i Kajetańczyka doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Okazało się, że sprawca kolizji nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, zaś kierowca jednego z aut był w stanie po użyciu alkoholu.

Do kraksy na rogatkach Śremu doszło w piątek przed godziną 18. Właśnie wtedy dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Śremie na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z Poznańską i Kajetańczyka.

Kierujący Fordem Focusem, 44-letni mieszkaniec Śremu, wyjeżdżając z ulicy Poznańskiej nie ustąpił pierwszeństwa mercedesowi, który poruszał się drogą z pierwszeństwem przejazdu. Niemieckim autem w kierunku Zbrudzewa jechał 47-letni mieszkaniec gminy Śrem. W wyniku uderzenia, mercedes obrócił się i przemieścił na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w jadącego w stronę centrum opla merivę. Za kierownicą tego auta siedział 60-letni śremianin, który jako jedyny doznał drobnych obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Kierujący fordem sprawca kolizji w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania. Na tym nie koniec, bo w trakcie sprawdzania trzeźwości okazało się, że kierowca mercedesa był w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz mundurowi z zespołu ds. wykroczeń skierują do sądu wnioski o ukaranie obu mężczyzn.