Śrem: pierwsze wysokie mandaty wypisane

środa, 5 stycznia 2022, 19:01

Pierwsi kierowcy odczuli zmianę taryfikatora mandatów karnych, która weszła w życie od Nowego Roku. 1600 złotych – tyle musi zapłacić sprawca kolizji drogowej zakończonej obrażeniami ciała u pasażera pojazdu. O sto złotych mniej zapłaci dolszczanin, który przed przejściem dla pieszych ominął radiowóz i tym samym nie ustąpił pierwszeństwa pieszej.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych. Kary są bardziej surowe wobec tych, którzy stwarzają szczególne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach. W przeciągu trzech pierwszych dni nowego roku doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń, które śremscy funkcjonariusze zakończyli nakładając mandaty według nowego taryfikatora.

Rekordowy póki co mandat w wysokości 1600 złotych policjanci ze Śremu wręczyli mieszkańcowi powiatu rawickiego. W poniedziałek rano na drodze relacji Śrem – Dolsk doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący Fiatem Panda jechał zbyt szybko, mimo że panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Auto wpadło w poślizg i dachowało na poboczu. 29-letni kierowca z powiatu rawickiego jechał wraz z pasażerem, który doznał obrażeń ciała.