50 osób włączyło się w poszukiwania 8-latka

poniedziałek, 27 grudnia 2021, 10:35

Policjanci, strażacy oraz 50 mieszkańców Grzybna poszukiwali przed świętami 8-letniego chłopca. Dziecko wieczorem wybiegło z domu w stronę lasu bez butów i kurtki. Po godzinie poszukiwań jeden z mieszkańców wioski zauważył chłopca. 8-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło dwa dni przed świętami, w środę 22 grudnia. Po godzinie 20 policjanci odebrali niepokojący telefon o zaginięciu 8-letniego chłopca. Dziecko wybiegło z domu bez butów, kurtki i uciekło w stronę lasu. Tego wieczoru temperatura powietrza w regionie była już ujemna. Czasu na reakcję było więc mało. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, których wspierali funkcjonariusze patrolówki i dzielnicowi. Na miejscu do policjantów dołączyli strażacy ochotnicy z Grzybna oraz 50 mieszkańców wioski. Wszyscy ustawili w lesie tyralierę i rozpoczęli poszukiwania. Chłopca, po godzinie poszukiwań, zauważył jeden z cywili. 8-latek był wyziębiony i po wstępnym zabezpieczeniu przez policjantów, trafił do szpitala.

Śremscy policjanci serdecznie dziękują strażakom ochotnikom oraz mieszkańcom Grzybna za wspólne poszukiwania, które zakończyły się szczęśliwie. Mimo niedogodnych warunków atmosferycznych – był mroźny wieczór, około 50 mieszkańców Grzybna włączyło się w policyjne działania i chłopczyk został uratowany – mówi podinsp. Ewa Kasińska.