Był poszukiwany listem gończym. Narkotykowy diler w rękach policji

czwartek, 23 grudnia 2021, 10:35

Na terenie Poznania śremscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca powiatu śremskiego. Mężczyzna jakiś czas temu usłyszał wyrok za handel narkotykami, ale nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności.

Narkotykowe diler był poszukiwany od pewnego czasu. Na jego trop wpadli śremscy kryminalni z zespołu, którzy specjalizuje się w poszukiwaniach osób. 47-letni mieszkaniec małej wioski w gminie Brodnica ukrywał się w Poznaniu.

Mężczyzna jest dobrze znany śremskim policjantom, bowiem już wcześniej był notowany i karany m.in. za przestępstwa narkotykowe. Po sprawie związanej z handlem narkotykami sąd skazał go na karę 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności. Ponieważ skazany nie zgłaszał się do aresztu, w lipcu 2020 roku wydany został za nim list gończy.

Mężczyzna ukrywał się, jeździł po kraju i kilkakrotnie zmieniał miejsce zamieszkania. Śremscy policjanci namierzyli 47-latka na terenie Poznania i tam zatrzymali go w przedświąteczny wtorek. Najbliższe kilkanaście miesięcy mężczyzna spędzi w więzieniu.