Chłód w mieszkaniach na Helenkach. Ciepłownia usuwa awarię

piątek, 10 grudnia 2021, 11:39

Mieszkańcy Helenek skarżą się na letnie kaloryfery i chłód panujący w ich mieszkaniach. Taka sytuacja utrzymuje się od środy. Co na to Ciepłownia Śrem? Przedstawiciele spółki tłumaczą, że wyniku zwiększonych ubytków wody w sieci ciepłowniczej i zakłóceń pracy urządzeń sieciowych, doszło do obniżenia temperatury.

To są trudne dni dla mieszkańców osiedla Helenki. Od środy tysiące śremian marznie w swoich domach z powodu awarii ciepłowniczej. Do węzłów cieplnych dociera woda o niższej temperaturze niż powinna, przez co grzejniki w mieszkaniach są jedynie letnie.

Miejska Sieć Ciepłownicza należy obecnie do spółki Ciepłownia Śrem. Jej przedstawiciele tłumaczą, że doszło do awarii. Woda w sieci nie ma odpowiedniej temperatury, by węzły cieplne w budynkach mogły odebrać odpowiednią ilość mocy. Ma to mieć związek ze spadkiem temperatury powietrza, zwiększonymi ubytkami wody sieciowej, a także zakłóceniami pracy urządzeń ciepłowniczych. – W tej chwili brakuje nam 3-5 stopni Celsjusza, by sytuacja wróciła do normy – mówiła prezes spółki Bożena Rochna.

Pracownicy ciepłowni od środy kontrolują ustawienia węzłów cieplnych w budynkach i zmieniają ustawienia urządzeń tak, aby sytuacja jak najszybciej powróciła do normy. Już teraz temperatura wody sieciowej stopniowo wzrasta. Ciepłownia przewiduje, że w piątek po południu lub wieczorem, grzejniki będą ponownie gorące.

Problem z dostawami ciepła jest odczuwalny głównie na Helenkach, ponieważ osiedle znajduje się na końcu sieci ciepłowniczej. Węzły choćby na Jezioranach, dla uzyskania wskazanej temperatury, pobierają więcej mocy, przez co brakuje jej w miejscach bardziej oddalonych od źródła ciepła.

Ciepłownia Śrem sp. z o.o. przeprasza wszystkich swoich odbiorców za zaistniałą sytuację.