Okradli przyczepę na działkach. Wpadli w ręce policji

czwartek, 2 grudnia 2021, 14:35

Na początku listopada z terenu ogródków działkowych w prawobrzeżnej części Śremu zniknął sprzęt RTV, AGD oraz elektronarzędzia. Dwa tygodnie później śremscy kryminalni zatrzymali do tej sprawy dwóch włamywaczy. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Skradzione mienie wkrótce wróci do prawowitych właścicieli.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży 8 listopada. Ponad dwa tygodnie później kryminalni zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn.

Z ich ustaleń wynika, że sprawcy najpierw uszkodzili drzwi od przyczepy, a później ukradli z niej sprzęt RTV i AGD. Okazało się także, iż prawdopodobnie ci sami włamywacze dostali się do altany i szopy, które znajdowały się na terenie działek należących do innych osób i stamtąd również wynieśli sprzęt RTV, AGD oraz elektronarzędzia. Ponadto próbowali włamać się do kolejnej altany i pomieszczenia gospodarczego, lecz nie pokonali zabezpieczeń technicznych.

podinsp. Ewa Kasińska

Włamywaczami okazali się młodzi śremianie w wieku 24 i 25 lat. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Skradzione mienie, które policjanci odzyskali, wróci do pokrzywdzonych. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Włamywaczom grozi kara pozbawienia wolności.