Śrem szykuje się na święta

czwartek, 25 listopada 2021, 11:24

W tym tygodniu pierwsze bożonarodzeniowe ozdoby zawisły na osiedlach Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. A co z dekoracjami w innych częściach miasta? Gmina zleciła montaż ponad 60 ozdób. Prace ruszą lada dzień.

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już tylko miesiąc. A to oznacza, że już wkrótce w przestrzeni publicznej pojawią się pierwsze dekoracje. W tym tygodniu montaż świetlnych iluminacji rozpoczęła Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie. Ozdoby pojawiły się przy ulicy Paderewskiego i przed biurowcem przy ulicy Chłapowskiego 7. Spółdzielnia, podobnie jak w poprzednich latach, postawiła na dekorowanie światełkami naturalnych drzew rosnących na jej terenach. Są to głównie świerki i sosny. Docelowo lampki pojawią się na drzewkach w 10 lokalizacjach – w Śremie (ul. Chłapowskiego – 3 szt., Paderewskiego – 2 szt., Chopina, Poznańska, 1 Maja), Kórniku i Książu Wielkopolskim.

A co z dekoracjami w innych częściach miasta? Póki co dekoracji na głównych ulicach Śremu nie widać. Jak poinformowali nas urzędnicy, prace mają ruszyć lada dzień, by wszystkie dekoracje były gotowe na mikołajki. W tym sezonie na ulicach Śremu pojawi się ponad 60 ozdób. Iluminacje zawisną na latarniach wzdłuż ulic: Gostyńskiej, Chłapowskiego, Piłsudskiego (most Daniela Kęszyckiego) oraz na trzech rondach. Na Placu 20 Października tradycyjnie udekorowane zostaną dwie śliwy znajdujące się przed ratuszem, a na środku rynku stanie 10 metrowa choinka i wolnostojąca dekoracja – bombka o średnicy i wysokości 3 metrów.

Koszt wynajęcia oraz montażu i demontażu iluminacji to niemal 100 tysięcy złotych.