Problematyczny lokator znów dał o sobie znać

wtorek, 23 listopada 2021, 11:19

Pięć strażackich zastępów walczyło z pożarem mieszkania na Jezioranach. Ogień wybuchł na czwartym piętrze budynku przy ulicy Okulickiego 8. Płomienie udało się szybko ugasić, dlatego spaleniu uległo tylko jedno pomieszczenie. Strażacy ewakuowali 26 osób, a dwie z nich wymagały pomocy medycznej.

W poniedziałek późnym wieczorem na Jezioranach rozległ się dźwięk strażackich syren. Po godzinie 22. służby otrzymały zgłoszenie o pożarze mieszkania na czwartym piętrze bloku przy ulicy Okulickiego 8. Na miejsce wysłanych zostało w sumie 5 zastępów – 3 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz ochotnicy ze Śremu i Pyszącej.

Ogień wybuchł w jednym z pokoi i dzięki szybkiej reakcji służb, nie rozwinął się na pozostałe pomieszczenia. Strażacy rozwinęli jedną linię gaśniczą i w mgnieniu oka ugasili palące się meble i śmieci. W międzyczasie z klatki ewakuowanych zostało 26 osób. W mieszkaniu, gdzie wybuchł pożar przebywała jedna osoba. Mężczyznę w samej bieliźnie strażacy znaleźli na balkonie. Jego oraz lokatorkę innego lokalu mieszkalnego przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

Po zażegnaniu zagrożenia klatka schodowa została przewietrzona, a spalone mieszkanie przekazane pracownikom Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Na miejscu czynności prowadzili też policjanci. Pożar wybuchł prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia.

O problematycznym lokatorze mieszkania mówiliśmy w Wiadomościach kilka lat temu. Wtedy mężczyzna znosił do mieszkania śmieci, przez co w budynku pojawiły się insekty. Ze względu na zadłużenie mieszkanie ostatecznie trafiło pod młotek i zostało sprzedane. Cały czas trwają jednak procedury eksmisyjne prowadzone przez komornika. W lokalu nie ma ani prądu, ani gazu i wody.