Zmiany w szpitalu. Odwiedziny wstrzymane

piątek, 12 listopada 2021, 10:40

Dziś władze Szpitala Powiatowego w Śremie podjęły decyzję o wstrzymaniu odwiedzin. Pacjentom można przekazać paczki. Co z porodami rodzinnymi?

Szpital Powiatowy w Śremie wstrzymuje możliwość odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach. Decyzja władz lecznicy ma związek z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. Jeszcze przed długim weekendem, szpital informowało o ograniczeniu odwiedzin do kilku godzin (od 13:00 do 16:00) oraz ich całkowitym zakazie na oddziale pediatrycznym.

Porody bez zmian

Pary spodziewające się dziecka nie muszą się martwić. Porody rodzinne nadal są możliwe. Na sali porodowej kobiecie może towarzyszyć tylko 1 osoba. Zasady egzekwowania certyfikatów po szczepieniu lub certyfikatów ozdrowieńca nadal obowiązują. Przy braku zaszczepienia lub przechorowania Covid-19, wymaga się testu PCR.

Powracają paczki

Podobnie jak przy poprzednich falach koronawirusa, rodziny mogą przekazywać pacjentom paczki. Należy je zostawiać w szatni (przy biurze przyjęć planowych) codziennie w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.

PACZKA POWINNA ZOSTAĆ OPISANA IMIENIEM I NAZWISKIEM PACJENTA, A TAKŻE NAZWĄ ODDZIAŁU na którym Pacjent przebywa.