Ustawienie świateł to ważna sprawa. Można je sprawdzić za darmo!

piątek, 5 listopada 2021, 10:02

W tym roku ponownie nie udało się zorganizować akcji „Nie po oczach”. Z powodu pandemii organizatorzy wolą dmuchać na zimne. Jednak ustawienie świateł w swoich samochodach będzie można sprawdzić za darmo. Najbliższa okazja w tę sobotę.

W najbliższą sobotę, 6 listopada będzie można sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie. Na dwóch śremskich stacjach kontroli pojazdów – Narożni-Duszyński oraz TOTEM – diagności zrobią to za darmo. Obie stacje włączyły się w ogólnopolską kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Jeżeli widzisz, że światła Twojego pojazdu nie są prawidłowo ustawione, to w najbliższą sobotę możesz podjechać do stacji kontroli pojazdów, które mieszczą się w Śremie przy ul. Sikorskiego 45 i ul. Nowowiejskiego 3. Jeśli nie pasuje najbliższa sobota, to diagności zapraszają także 20 listopada i 4 grudnia.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.