Śremscy mundurowi z odznakami

wtorek, 2 listopada 2021, 09:13

Funkcjonariusze prewencji ze śremskiej komendy zostali uhonorowani brązową odznaką „Zasłużony Policjant”. Nagrodę odebrali: nadkom. Adam Kaźmierczak i asp. szt. Krzysztof Tomaszewski. To wyróżnienie nadawane jest policjantom w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynili się do ochrony bezpieczeństwa mieszkańców.

Nadkom. Adam Kaźmierczak jest najbardziej znany mieszkańcom Książa Wielkopolskiego, gdzie przez kilka lat pomagał jako dzielnicowy. Był też Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, a obecnie jest dyżurnym i pełni służbę na stanowisku kierowania. Tam kieruje siłami w terenie, odbiera zgłoszenia i decyduje o tym, co robić w danej sytuacji oraz pomaga młodym policjantom.

Asp. szt. Krzysztofa Tomaszewskiego uwielbiają wszystkie dzieci i nie tylko. To on, od wielu lat, wciela się w postać sierżanta Pyrka, maskotki wielkopolskiej Policji. Będąc tym szczególnym policjantem potrafi zainteresować najmłodszych sprawami poważnymi, dotyczącymi ich bezpieczeństwa. Od lat jest funkcjonariuszem Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Od jakiegoś czasu koncentruje się na działaniach prewencyjnych, które kierowane są do mieszkańców w różnym wieku.