Kraksa na drodze do Zaniemyśla. Zderzyło się 5 aut [aktualizacja]

środa, 8 września 2021, 15:29

Cztery samochody osobowe i jedno auto dostawcze brało udział w wypadku, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej 432 w kierunku Zaniemyśla. Do kraksy doszło po godzinie 14:00 w Zbrudzewie. Poszkodowane zostały 2 osoby.

Cztery samochody osobowe i jedno auto dostawcze brało udział w wypadku, do którego doszło w środę na drodze wojewódzkiej 432 w kierunku Zaniemyśla. Do kraksy doszło po godzinie 14:00 w Zbrudzewie, tuż obok opuszczonej stacji tajnego systemu łączności PRL.

Był to klasyczny efekt domina. Policjanci ustalili, że do karambolu doprowadził 57-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Kierowa dostawczego renault masters nie zachował ostrożności i odpowiedniej odległości, w wyniku czego uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu marki Kia Sorento. Następnie kia uderzyła w volkswagena golfa, a ten w vw passata. Po uderzeniu kia zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo ze skodą scala.

Pojazdami podróżowało w sumie 10 osób. Dwie z nich trafiły do szpitala w Śremie. Byli to: 28-letni kierowca skody (mieszkaniec Łodzi) oraz 47-letni śremianin, który siedział „za kółkiem” kii. Obaj mężczyźni po obserwacji opuścili szpital. Sprawca – mieszkaniec Ostrowa – został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi.

Na miejscu oprócz policji, zjawiły się dwa ambulanse PRM i trzy zastępy JRG Śrem. Służby otrzymały zgłoszenie z systemu eCall. Droga była zablokowana przez ponad 3 godziny. Policjanci kierowali na objazd przez Mechlin i Dąbrowę.