Narkotykowe trio w areszcie

wtorek, 31 sierpnia 2021, 14:56

Blisko pół kilograma narkotyków przechwycili śremscy policjanci. Zaczęło się od zatrzymania 24-letniego mieszkańca Nochowa. Później wpadli mężczyźni z Gostynia i Kórnika. Narkotykowe trio handlowało marihuaną i amfetaminą. Sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Śremscy kryminalni wpadli na trop trzech mężczyzn związanych z narkotykowym procederem. Młodzi mężczyźni, w wieku od 20 do 27 lat, mieszkający w trzech różnych powiatach tworzyli siatkę powiązań i zaopatrywali się w nielegalny towar.

W związku z takimi ustaleniami, w miniony czwartek, 26 sierpnia, funkcjonariusze zapukali do domu 24-letniego mieszkańca Nochowa oraz do mieszkania 27-latka z Gostynia. U 24-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 100 gramów amfetaminy i marihuany, a u mieszkańca Gostynia prawie 350 gramów tych samych narkotyków oraz 15 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że mieszkaniec Nochowa od początku tego roku wielokrotnie kupował znaczne ilości marihuany od swojego znajomego z Gostynia, któremu z kolei w tym samym czasie sprzedawał znaczne ilości amfetaminy. Dostawcą amfetaminy miał być 20-letni mieszkaniec Kórnika – mówiła na antenie Telewizji Relax podinsp. Ewa Kasińska, rzecznik śremskiej policji.

Najmłodszy z podejrzanych został zatrzymany jako ostatnio – w piątek, 27 sierpnia. Tego samego dnia, na wniosek Policji i prokuratury, sąd tymczasowo aresztował całą trójkę. 24-letni mieszkaniec Nochowa i 27-latek z Gostynia byli wcześniej notowani i karani za przestępstwa narkotykowe. Teraz czeka ich kolejna sprawa w sądzie.